Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

פסיכותרפיה בתנועה

כפי שכבר דנו בעבר, לפסיכותרפיה של ריקוד ותנועה יש מגוון רחב של שימושים והיא משמשת לטיפול במגוון מחלות נפשיות ורפואיות, כאשר הגדולה שבהן היא השימוש בה לטיפול בהפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD). ואכן, מטרה עיקרית של טיפול בריקוד או בתנועה היא לשפר את יכולתו של האדם להבין את התהליכים הרגשיים שלו ולקשר תנועה עם רגש באופן שמשפר את כישורי ההתמודדות בתקופות של מצוקה רגשית. טיפול במחול ותנועה יכול להיות מועיל במיוחד בתחומים בהם תקשורת מילולית יכולה ליצור חסמים המסייעים לאנשים להשיג תובנה רגשית ולהגיע למקום של שלווה נפשית או רגשית.

מחול וטיפול בתנועה יכול למלא תפקיד חיוני בשיקום הקשר האותנטי שלנו בין פעולה למילים. קורס פסיכותרפיה לריקוד ותנועה יסייע לך לפתח הבנה מעמיקה יותר של תפקיד הפעילות הגופנית בטיפול בבעיות נפשיות כגון PTSD, דיכאון וחרדה.

נסקור מיומנויות מחול ותנועה מעשיות שניתן לפתח במגוון דרכים, כגון ריקוד, שירה, ריקוד ושירה. נדון ביסודות המחול, התנועה, תנועות הריקוד וחשיבות התנועה בטיפול בבעיות נפשיות.

בחלק הקודם דנו מהו טיפול במחול ותנועה ובאילו שיטות שונות משתמשים בטיפול. בחלק זה נדון במה מדובר, מאיפה זה בא ומה מבדיל אותו מצורות טיפול אחרות כמו פסיכותרפיה. נחקור את מגבלותיהם ונדון בשימוש בריקוד, תנועה ופסיכו-תרפיה. בחלק זה נסביר על מה עליכם להיזהר, מה הם ואיך הם עובדים.

פסיכותרפיה של ריקוד ותנועה משתמשת בתנועה ובמחול כדי להתחיל בתהליך התמודדות עם בעיות ובעיות פסיכולוגיות. זוהי סוג של טיפול בהבעה שנועד לספק לאדם אמצעים לא מילוליים להעברת רגשות, בדומה לכתיבה וציור.

לאחר החשיפה, המטפל ישתמש בתרגיל כדי לעזור ללקוח להשיג אינטגרציה רגשית, קוגניטיבית, פיזית וחברתית. בנוסף, הלקוחות יזכו לביטחון עצמי עמוק יותר באמצעות תהליך מדיטטיבי הכולל תנועה, תנועה ותפיסת הגוף. פעילות גופנית היא התערבות טיפולית שנצפית, מוערכת ומבוצעת על ידי מטפל.

כך תוכלו להיות בטוחים שתלמדו את החשיבה האחרונה בתחומי הפסיכותרפיה במחול ותנועה. חשוב להבין את ההבדל בין פסיכותרפיה של ריקוד ותנועה לבין צורות אחרות של טיפול כגון טיפול התנהגותי קוגניטיבי.

האגודה האמריקאית לטיפול במחול היא הארגון האמריקאי היחיד המוקדש למקצוע הטיפול במחול ותנועה. בשנת 1966 הוא הוקם כארגון לתמיכה במקצוע המתפתח בטיפול במחול ותנועה. זה היה אחד הארגונים הראשונים שהוקמו להסדרת טיפול במחול והוא אחד הארגונים הוותיקים והגדולים ביותר בתחום הריקוד בארצות הברית.

האיגוד האירופי לטיפול במחול ותנועה הוא ארגון גג המייצג את הקבוצה המקצועית של טיפול במחול ותנועה באירופה, במזרח התיכון ובצפון אפריקה.

הנוהג הוא חלק מההתאחדות המקצועית ADMP UK, הנמצאת בחסות האיגוד האירופי לטיפול במחול ותנועה (EAMT) באירופה ובצפון אפריקה. אני חלק – בעל תואר שני בטיפול באמנות מאוניברסיטת בריסטול, בריטניה עם דגש על טיפול במחול ותנועה. אנו חוקרים את הקשר בין אמנות וטיפול, למשל גבולות, העברה והקרנה ותפקיד האמנות ככלי לבריאות הנפש.

קורס זה מוסמך על ידי UKCP, מה שעשוי לספק דרך להסמכת CP בבריטניה. ניתן גם להירשם ולהתאמן כמטפל במחול ותנועה באירופה ובצפון אפריקה בחסות האיגוד האירופי לטיפול במחול ותנועה (EAMT). מטפל במחול יכול להשלים מידה של הכשרה להיות מטפל מוסמך בריקוד או בתנועה. אני ממליץ למטפלים לחתור לרמת ההכשרה הגבוהה ביותר האפשרית למקצוע שלהם.

עם סיום, סטודנטים עם ריכוז תרפיה במחול ותנועה יעמדו בדרישות ההרשמה עבור הרשמת CP CP בבריטניה לטיפול במחול ותנועה. סטודנטים שסיימו את לימודיהם יכולים להירשם כרקדנים או מטפלים בתנועה באירופה ובצפון אפריקה בחסות ה- EAMT ובארצות הברית.

קורס זה יעודד אותך להשתמש בידע, בניסיון ובביטוי היצירתי שלך כדי לפתח מיומנויות חדשות בפסיכותרפיה מחולית קלינית ותנועה. עם קבלת ההסמכה לקורסי תרפיה במחול, יש לך אפשרות לעבוד בסביבה קלינית עם רקדנים אחרים, מטפלים בתנועה ופסיכותרפיסטים מכל רחבי העולם.

לאתר את מקורותיה של תיאוריית הפסיכותרפיה במחול ותנועה ולחקור את תפקיד הגבולות הפסיכודינמיים בפיתוח הטיפול בתנועה ויישומו בפועל הקליני. לעומת זאת, גבולות פסיכודינמיים של ריקוד ותנועה מספקים סקירה כללית על הקשר בין מחול, תנועה ופסיכותרפיה ומספקים מבוא שימושי לתרגול מחול / תנועה קיים ואת יחסי הגומלין בין פסיכודינמיקה וטיפול במחול.

רוצים לחזור לחלק מסוים במאמר?

נושאים קשורים נוספים בנושא כללי

השכרת חדר טיפולים

במאמר זה אני מציע אסטרטגיה למציאת שטחי משרדים ולסקור את היתרונות והחסרונות של שטחי משרדים מסוגים שונים בענף הבריאות. מאמר זה נותן לכם כמה טיפים

קליניקה להשכרה בחולון

כשפותחים מרפאה רפואית או אסתטית משלכם, הצעד הראשון הוא עריכת תוכנית עסקית ומימון מאובטח, אך בחירת המיקום הנכון לעסק החדש שלכם חייבת לקחת זמן מה.

קליניקה להשכרה לפי שעה

כשאומרים שאתה עובד במתקן בריאות, רוב האנשים חושבים על בית חולים או מרפאה, אך אפילו מבט מהיר על ענף הבריאות יגיד לך שישנן אפשרויות רבות

משרד להשכרה בראשון לציון

בדקו היכן תוכלו לשכור שטחי משרדים לפי שעות והסתכלו על כמה מהיתרונות הנפוצים ביותר בשכירות. מהמשרד שמעניק לך תדמית מקצועית יותר (בניגוד לעבודה מהבית) וכלה